Web
Analytics

Bu Özelliklerde Bedava Web Sitesi Bulursanız Kurun


2 Ekim
Bu Özelliklerde Bedava Web Sitesi Bulursanız Kurun

Çacağınız bedava web sitesinde hangi özellikler olmalı? Bedava web sitesi araştırırken hangi kriterlere göre karar verilmeli? Bu özelliklerde bedava web sitesi veren firmalar hangileri?...

02.10.2017 | Genel | Rehber.com.tr

 

Yeni bir firma kuran ama yeterli bütçesi olmayan veya web sitesine yüksek ücretler vermek istemeyen kişilerin ilk tercihi bedava web sitesi veren firmalar oluyor. Bu gün bedava web sitesi verdiğini söyleyen bir çok yerli ve yabancı firmalar var. Aslında %100 bedava diye bir olay yok. Bu konudaki makaleye www.rehber.com.tr/blog/bedava-web-sitesi-kurmak-mi adresinden ulaşabilirsiniz. Bu kadar bedava web sitesi veren firma olduğuna göre nasıl karar vereceğiz, hangi kriterlere göre web sitemizi açacağız? İşe bu makalede bunları anlatmaya çalışacağız.

Bedava Web Sitesi Özellikleri

1-Mobil uyumlu olmalı: En son yapılan ölçümlerde mobil kullanıcı sayısı, masaüstü bilgisayar kullananların sayısını geçti. Bu oran %57 oranında mobil, %53 oranında masaüstü kullanıcı şeklinde. Böyle olunca web sitemizin mobil uyumlu olmaması bizim için hem  müşteri hemde prestij kaybı demektir. O yüzden bedava açacağınız sitenin mutlaka mobil uyumlu olması gerekmektedir. Eğer mobil uyumlu değilse hemen o siteden uzaklaşın  J. Sitenin mobil uyumlu olup olmadığını Google Mobil Uyumluluk Testi sayfasından veya mobildostu.com adresinden yapabilirsiniz.

mobil-uyumlu-web-sitesi

2-Hızlı olmalı: Teknolojik alandaki hız insan davranışlarına da sirayet etmiş durumda. İnsanlar yavaş olan şeyleri hemen terk edebiliyor. Buna web siteleri de dahil. Eğer bir site 2 saniyenin üzerinde açılıyorsa insanlar sabır göstermeyip hemen o siteden uzaklaşabiliyor. Bu yüzden açacağınız bedava web sitesi hızlı açılsın. Mümkünse açılış hızı 2-3 saniyeyi geçmesin. Site açılış hızını test eden bir çok site var ama biz Google PageSpeed Insights veya GTmetrix ile ölçmenizi tavsiye ederiz.

3- Seo ayarları yapılmış olmalı: Ülkemizde hemen hemen herkes bir siteye arama motorları aracılığı ile ulaşmakta. O yüzden açacağımız sitenin de arama motorlarına uyumlu olması son derece önemli. Bir sitenin arama motorlarına uyumlu olması için yapılan çalışmalara SEO denmekte. Sitenin bazı seo ayarları daha başlangıçta coder tarafından kodlanmakta, bazı ayarları ise daha sonra kullanıcı tarafından yapılabilmekte. Açılacak olan web sitesinin h1, h2, h3, h4 gibi tagları düzgün yapılandırılmış olmalı. Ayrıca meta bilgileri (site başlığı, site tanımlama yazısı, anahtar kelimeler, Google analitik kodu, site meta doğrulama kodu) panelden girilebilmeli. Sitenin seo uyumlu olup olmadığını online test eden bir çok site var. Google arama motoruna “seo testi” yazarak ulaşabilirsiniz.

meta-bilgileri

4-Tema seçenekleri olmalı: Açacağınız sitenin mutlaka değişik temaları olmalı. Zamanla sitenizdeki görüntü kullanıcılarınıza sıkıcı gelebilir. Bu durumda tek çıkar yol sitenin temasını değiştirmektir. Açacağınız bedava web sitesi mutlaka birden fazla tema seçeneği sunabilsin. Temalar arasında geçiş yaparken veri kaybı yaşamamanız önemli. Ayrıca panelden bazı renk ve yazı fontlarını, arka plan görsellerini değiştirebilmelisiniz.

tema-ayarlari

5-Kolay bir yönetim paneli olmalı: Web sitesini güncelleyecek olan siz olduğunuza göre fazla teknik bilgi gerektirmeyen, güncellenmesi kolay bir yönetim paneli olmalı. Şu nereden yapılıyordu, nasıl yapılıyordu gibi sorular sordurmayan, bunu acaba kime yaptırabilirim dedirtmeyen bir yönetim paneli olmalı.

6-Teknik destek çok iyi olmalı: Zaman zaman web sitemizi güncellerken bazı sorunlarla karşılaşabilir veya yapamadığımız şeyler olabilir. Onun için bedava web sitesi yapacağımız firmanın teknik desteği çok iyi olmalı. Her zaman mail desteği verebilmeli, telefonla teknik desteği olması tercih sebebi olmalı. Sitesinde veya yönetim panelinde nasıl yapıldığını anlatan görsel anlatımlar veya video anlatımlar, sıkça sorulan sorular bölümü olmalı.

7-Kendi alan adımızla yayın yapabilmeli: Açacağımız web sitesi kendi firmamızı anlatan alan adı ile çalışabilmeli. Bedava hizmet veren firmanın sub domaini veya  vereceği rast gele adres ile çalışmamalı.

Bedava web sitesinde mutlaka olması gereken özellikler bunlar.

Bu gün bizler rehber.com.tr de kullanıcıların kendi alan adlarını kullanabildikleri, seo ayarları yapılmış, hızlı açılan, mobil uyumlu, teknik bilgi gerektirmeden her türlü güncellemenin yapılabildiği yönetim paneli, neyin nasıl yapıldığını anlatan görsel ve videolu yardım sayfaları ve hemen panelden destek talebinde bulunabildikleri bir web sitesini bedava web sitesi vermekteyiz.


Etiketler: Bu Özelliklerde Bedava Web Sitesi Bulursanız Kurun