E-ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?


11 Nisan
E-ticaret Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

e-Ticaret yaparak para kazanabilirsiniz. İnternetten nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız bu makaleyi hemen okuyun, para kazanmaya hemen başlayın....

11.04.2021 | Nasıl Yapılır? | Rehber.com.tr

E ticarette kazanç sağlamanın birkaç önemli noktası bulunmaktadır. İşte gerçekten kazandıran o detaylar…

Ürün Belirleme

E-ticaret yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle hangi ürünleri satacağınızı belirlemelisiniz. Bu konu hakkında internette araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Markanızı Oluşturun

İkinci önemli adım ise alanınızla ilgili internet sitesi açarak markanızı oluşturabilirsiniz. Örneğin; hepsiburada.com gibi bilinir internet sitelerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Bu arada satacağınız ürün ile isminizin bir bağlantısı olmasına gerek yok. İnternet sitesi açmak hakkında bilginiz yoksa bilgi sahibi olan birinden yardım alabilirsiniz. Buna ek olarak; belirlediğiniz bir tema yüklemeli ve internet sitenizi düzenlemelisiniz. Bunun için bir personel işe alabilir ve ya bu işi öğrenerek siz de yapabilirsiniz.

Satacağınız Ürüne Karar Verin

Satışına karar verdiğiniz ürünü tedarik edebileceğiniz uygun bir toptancı ile anlaşmalısınız. Bazı dönemlerde internet üzerinde toplu alışverişlerde indirimler oluyor. Ürünleri bu yolla uygun fiyata alabilirsiniz. İnternet üzerinden ürün hakkında araştırmalar yapmalısınız. Toptancı firma ile görüştüğünüzde e-ticaret işi yaptığınızı ve sürekli olarak ondan ürün alacağınızı söylerseniz indirim yapabilirler. Tek bir toptancıya bağlı kalmadan bulunduğunuz bölgede toptancı araştırması yaptıktan sonra en uygun ürün satan toptancıyı bulup anlaşabilirsiniz.

Büyük E-ticaret Siteleri İle Anlaşın

Bilinen büyük e-ticaret siteleriyle anlaşmanız sizin için daha doğru olacaktır. Bu sektörde iyi bir kazanç sağlamak istiyorsanız, büyük çaplı e-ticaret siteleri ile mutlaka anlaşmalısınız. Bu sayede Google’da en üst sıralara yerleşerek arananlarda ilk sırada çıkacaksınız. Örneğin; hepsiburada, morhipo gibi sitelerle anlaşarak bu platformlar üzerinden ürün satışınızı başlatabilirsiniz. Bu tarz sitelerin özel müşteri kitleleri olduğundan satış rakamları yüksek olmaktadır. Kendi sitenizde sattığınız 10 TL’lik bir ürünü, bu sitelerde 15 TL’ye satmanız gerekebilir. Sebebi, bu sitelerin her ürün başına belirli bir ücret alacak olmasıdır. Anlaşma yaptığınızda satış başına alacakları satış yüzdesiniz öğrenebilirsiniz. Ürünleri koyacağınız paketler almanız gerekiyor. Kendinize özgü e-ticaret sitenizin ismi ve reklamın yazacağı bir kutu tasarımı yapmanız gerekiyor.

Paket Yapan Firmalarla Anlaşmalısınız

Paket yapan dükkanlar ile anlaşma sağlayarak bu paketlerden yaptırmanız gerekiyor. Paketlerin üzerine e-ticaret sitenizin ismi, adresiniz ve iletişim bilgilerinizin yazılması gerekiyor. Paketleri hazırlayacak yer ile bir sözleşme yapabilirsiniz. Sürekli paket alacağınızdan için indirim yapmalarını isteyebilirsiniz.

Kargo Şirketi İle Anlaşın

Son olarak kargo şirketi ile anlaşmanız gerekiyor. Size gelen siparişleri verilen adrese ulaştırmanız gerekecektir. Adrese ulaştırma işlemi tamamen sizin sorumluluğunuz altında olacaktır. Bir şehirden başka bir şehre ürün göndermek biraz maliyetli olurken kargo şirketleri e-ticaret sitelerine bir takım kolaylıklar sunuyor. Kargo şirketi ile anlaştığınızda ürünleri daha ucuza müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Ürünlerinizin fiyatlarını belirlerken kargo maliyetini de mutlaka hesaba katarak hareket edin. Kimi siteler ürüne 20 TL yazıp 5 TL de kargo ücreti ekleyebilirler. Kimisi de ürüne 25 TL diyerek ücretsiz kargo imkanı vardır diye ekleyebilir. Siz de iki farklı yoldan birini seçerek uygulayabilirsiniz.