E-Ticaret Yapmak İstiyorum, Ücretsiz Hangi E-Ticaret Yazılımını Tercih Etmeliyim?


9 Aralık
E-Ticaret Yapmak İstiyorum, Ücretsiz Hangi E-Ticaret Yazılımını Tercih Etmeliyim?

Bir işletmeniz var ve haberlerden veya çevrenizden e-ticaretle insanların çok paralar kazandığını duydunuz. E-ticarete adım atmak istiyorsunuz ama çok maliyetli olduğunu düşünüyorsunuz. E-ticaret sanıldığı kadar maliyetli değil. Ücretsiz yazılımlar var....

09.12.2018 | Nasıl Yapılır? | Rehber.com.tr

Kurumsal firmalar genellikle ücretli E-Ticaret yazılımlarını tercih ediyor. Bireysel olarak online dünyada satış yapmak isteyenler  ve işini internete taşımak isteyen  küçük ölçekli işletmeler içinse aynı durum söz konusu değil. Bunun nedeni hem maddi olarak yatırım fırsatlarının kısıtlı olması ve hemde başarılı olup olmayacakları konusunda şüphelerinin olmasıdır.

Ücretsiz olarak sunulan E-Ticaret 2019 yazılımlarının ücretli olarak sunulan paketlerden çok bir farkı bulunmuyor. Altyapı ve kullanım bakımından aynı özelliklere sahipler ancak tabiki ücretli paketler daha üstün özellikler sunabilmektedir. İsterseniz avantajları ve dezavantajlarına bir göz atalım.

ücretsiz e-ticaret

Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

  • Sadece ek olarak hosting ve SSL sertifikası maliyetiniz olacaktır. Bunun size maliyeti ortalama olarak 150 TL civarındadır, ücretli bir paket satın alırsanız en az 1000 TL gibi bir ücret ödersiniz ve çeşitli kısıtlamalar ile yazılımı kullanabilirsiniz. Ücretsiz yazılımlarda herhangi bir kısıtlama yoktur, açık kaynaklı olduğu için istediğiniz şekilde geliştirebilirsiniz.
  • Yine tasarımsal olarakta önünüzde bir sınır yoktur, istediğiniz şekilde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Ücretisiz  E-Ticaret Yazılımı Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

  • Teknik bilgisi olan birini istihdam etmeniz ya da uzman bir kişiden sürekli ücretsiz destek almanız gerekebilir.
  • Sanal pos kurulumunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
  • Çeşitli özelliklerden mahsun kalabilirsiniz. Ücretli E-Ticaret yazılımlarından genellikle belirli sayıda gönderim yapabileceğiniz SMS ve Email entegrasyonları bulunmaktadır.

ücretsiz e-ticaret yazılımı

Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz E-Ticaret Yazılımları

PrestaShop

Dünya çapında 250.000 online  mağazaya alt yapı desteği sunan açık kaynaklı e-ticaret çözümü PrestaShop 60 farklı dil desteğine sahip.

PrestaShop, Google ve Paypal gibi önemli teknolojik firmalarla staratejik olarak iş birliği yapmıştır. Ücretsiz olarak sunulan modül ve temaları olduğu gibi kendi mağazası üzerinden ücretsiz modül ve tema satın alabilirsiniz.

Opencart

Opencart, ücretsiz online mağaza yönetim sistemlerinden bir tanesidir. Altyapısında PHP ve MySQL kullanılmıştır. Geliştirme süreci 1998 yılına kadar uzanmaktadır.

Diğer ücretsiz e-ticaret yazılımlarına göre daha fazla ücretsiz tema ve modül bulabilirsiniz.Dünya çapında 342.000 eTicaret Girişimcisi Opencart kulanıyor.

Magento

Opencart ve PrestaShop gibi benzer sayılarda kullanım oranına sahip ancak Magento nun en önemli özelliği Global firmalar tarafındanda tercih ediliyor olması.

Magento, üç farklı sürüme sahiptir. Community Edition olarak adlandırılan sürüm tamamen standart özellikler sunar ve ücretsizdir. Magento Go ise biraz daha geliştirilmiş sürümdür ve küçük e-ticaret girişimcilerinin masraflarını karşılayabileceği düzeyde maliyete sahiptir. Enterprise Edition olarak adlandırılan sürümü ise çok daha gelişmiş özellikler sunar.

Woocommerce

Aslında bir yazılım değil eklentidir. Wordpress altyapısında çalışan ancak ayrı başına bir yazılım gibi oldukça geniş özellikleri olan bir ücretsiz e-ticaret seçeneğidir.

Rehber.com.tr

Hazır web sitesi sunan rehber.com.tr sitesine üye olarak ücretsiz e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Aslında %100 bir e-ticaret yazılımı sunmayan site dijitale açılmak isteyen ama başlangıç itibariyle çok büyük ücretler harcamak istemeyen firmalar için alternatif bir çözüm. Bu site ile edineceğiniz tecrübe ile e-ticaret geleceğinize yön verebilirsiniz. Oluşturacağınız ücretsiz web sitesi  %100 mobil uyumlu, teknik seo ayarları yapılmış, kolay yönetim panelli eb önemliside siteyi güncellemek için teknik kod bilgisi gerektirmemesi. Hazır web sitenizi oluşturmak için aşağıdakl linke tıklayın.

Hazır Web Sitesi Nedir?, Nasıl Kurulur?

Görüldüğü gibi e-ticaret yazılımları sandığınız gibi çok pahalı değil. Üstelik bedava. Burada küçük bir hosting ve alan adı ücreti ödeyerek sanal mağazanızı açabilirsiniz. Başlangıçte çok büyük sermayeleri olmayan veya çok büyük ücretleri riske etmek istemeyen işletmeler bedava yazılımlarla e-ticareti deneyimleyebilirler. Zaman içerisinde edindikleri tecrübe ve şartlara göre daha profesyonelce hazırlanan ve bir çok özelliği olan ücretli yazılımları satın alabilirler. Hasılı e-ticaret başlayında nasıl başlarsanız başlayın. Çünkü gelecek dijitalde, dijitalin geleceği e-ticarette.


Etiketler: E-Ticaret Yapmak İstiyorum, Ücretsiz Hangi E-Ticaret Yazılımını Tercih Etmeliyim? #eticaret #eticaret2019 #ucretsizeticaret #ücretsizeticaret yazılımı