Google Adsense Para Kazanma 2019 - Web Sitesinden Para Kazanarak İnternetten Kazanç Elde Etme


6 Ocak
Google Adsense Para Kazanma 2019 - Web Sitesinden Para Kazanarak İnternetten Kazanç Elde Etme

Web sitesinden para kazanarak internetten kazanç elde etmek istiyorsan hemen bu makaleyi oku....

06.01.2019 | Nasıl Yapılır? | Rehber.com.tr

Google AdSense nedir?

İnterneti kullanan hemen hemen herkesin karşılaştığı ve hayatında en az bir kere tıkladığı Google reklamlarını bilmeyen yoktur. İşte web sitesi yayıncıları sizin tıklamış olduğunuz bu reklam scriptlerinden para kazanıyor. Adsense denilen bir program sayesinde gösterilen bu Google reklamları,  web sitesi sahiplerinin site içerikleri ile alalakalı reklamları göstererek hızlı ve kolay para kazanmalarını sağlayan bir yöntemdir. Burada bir ayrıntı vardır.  Sitelere verilen bu reklamlar site içeriği ile alakalıdır. Daha doğrusu öyle olması gerekiyor. Ancak özellikle cinselliği ön plana çıkaran görsel Google reklamları her sitede gösterilebiliyor. Reklamların sitenizin içeriği ile alakalı olduğunda sitenizden para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu reklamlar site trafiğinizide olumlu etkiler. Fakat Adsense çok kapsamlı bir konudur. Bunun adsense politikalarını iyi tahlil etmeli ve yönergeleri uygulamadan müracaat etmemelisiniz. Google Adsense hakkında daha fazla için buraya tıklayın.

Google Adsense ile Para Kazanma

Google Adsense Nasıl başvurulur?

Google Adsense reklamları alabilmek için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız var. Eğer bir internet siteniz yoksa blogger.com veya wordpress.com adreslerinden ücretsiz bir blog açarak, Google Sayfa Oluşturucusu veya rehber.com.tr adresinden ücretsiz web sitesi oluşturarak faydalı ve insanların ziyaret edeceği web sayfaları oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki makaleleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Google Benim İşletmem İle Hemen Bedava Web Sitesi Oluşturun

Blog Açmak İstiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?

WordPress nedir?, Nasıl Kurulur? Rehberi - Öğrenmek için Hemen Tıkla

Google Adsense Hesabı Açmak

Adsenseye başlamanız için yapmanız gereken bir site sahibi olmanız ve sitenizin içeriğinin adsense politikalarına uygun olup olmadığını kontrol etmektir. Sitenizin uygun olduğunu düşündüğünüz anda Google Adsense sayfasına giderek başvuru butonuna tıklamanız yeterlidir.  Karşınıza çıkacak başvuru formunu doldurarak gönderin. Başvuru esnasındaki bilgileriniz kesinlikle doğru bilgiler olmalıdır. Aksi halde ödemelerinizi alamazsınız. Başvuruların incelenme süresi 2-3 gün arasında değişmektedir. Bazen bir haftayı bulabiliyor. İnceleme esnasında bir politika ihlali bulunduğu anda başvuru reddedilir. Yani inceleme tamamlanmaz. Politika ihlalide size bildirilir. Bu nedenle sitenizi politikalara uygun hale getirmeden başvuru yapmayın. Üç defa reddedilen domainlerin politikalara uygun hale gelse bile birdaha başvurusu kabul edilmez. Direk reddedilir. Bu nedenle adsense konusunda iyi bir eğitim almanız gerekiyor. Bunun için google da yapacağınız araştırmaların yanında ücretli yazılı kaynaklarda edinmeniz lehinize olacaktır.

Aşağıdaki adresten müracaat sayfasına gidebilirsiniz

www.google.com/adsense

Google Adsense Para Kazanma

Google Adsense Sayesinde Ne Kadar Kazanacağım?

Adsense de fiyatlandırma tıklama başına fiyatlandırma şeklidir. Yani sitenize gelen bir ziyaretçi reklama tıkladığı anda sizin hesabınıza paranız anında geçer. Bu internet reklam şekline  (CPC) reklamlar denmektedir. Farklı uygulamalar olmakla beraber Google Adsense ve Google Adwords kullanıcılarının ençok tercih ettiği reklam şeklidir.

Kazanacağınız miktarın net bir tutarı yoktur. Bunu öğrenmenin tek yolu hemen Google Adsenseye müracaat ederek sitenizde reklam göstermeye başlamaktır.

Reklamlar gösterilmeye başlanır başlanmaz www.google.com/adsense sitesinden hesabınıza girerek kazancınızı net olarak görebilirsiniz. Hesabınızda  ’Raporlar’ sekmesinde sayfa izlenimlerini, tıklanan reklamları, tıklama oranlarını, tahmini ve toplam kazançlarınızı görebilirsiniz. Bu şekilde başarınızı takip edebilir ve zamanla ne kadar kazanacağınızı belirleyebilirsiniz.

Manda Sütü ve Yoğurdu Faydaları Manda Sütü ve Yoğurdu Faydalarını Biiliyormusunuz ?

Bu sistemde suistimaller olmaz mı? Site sahipleri kendi reklamlarına tıklarsa ne olur.

Evet bu soru herkesin aklına geliyor. Tabii ki Google da bu konuyu atlamamış. Böyle birşey yapmanız neredeyse imkansız. Google öyle programlar geliştirmiş ki anormal ve doğal olmayan hususları anında tespit ediyor. Böyle birşey yaparsanız hesabınız anında kapatılır ve bir daha Google Adsensenin yanına yaklaşamazsınız. İster reklamlara kendiniz tıklayın, ister başkalarına tıklatın yani yapacağınız doğal olmayan hususlar mutlaka tespit edilir. Üstelik dürüst olmalısınız, hakkınız olmayan bir para haram paradır. Bunun için az kazanın ama öz kazanın. Google da kullanıcılardan bunu istiyor.

Google Adsense ile paza kazanma konusunda daha önce tecrübeniz varsa bunu aşağıdaki yorum kısmında bizimle paylaşın. Ayrıca çevrenizdeki insanların bu konuda bigi sahibi olmaları ve bilinçlenmesi için mutlaka paylaşın. Unutmayın paylaşmak mutluluktur.


Etiketler: Google Adsense Para Kazanma 2019 - Web Sitesinden Para Kazanarak İnternetten Kazanç Elde Etme