Google Benim İşletmem İle Hemen Bedava Web Sitesi Oluşturun


26 Nisan
Google Benim İşletmem İle Hemen Bedava Web Sitesi Oluşturun

İnternet hayatımızın artık her aiamasında Google firmasının çıkarmış olduğu bir uygulamayı kullanıyoruz. Biryerden bir yere gideceksek Google Haritaları, arama yapacaksak arama motorunu kullanıyoruz. Firmalar içinse bedava web sitesi oluştursunlar diye...

26.04.2018 | Firmalar | Rehber.com.tr

Benim işletmem nedir?

Google Benim İşletmem uygulaması Google firması tarafından fiziki bir mekan da hizmet veren işletme ve kuruluşların, Google arama motorundaki aramalar ve Google Haritalar da ki varlıklarını yönetmelerini sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Benim İşletmem uygulamasının kullanımı son derece kolaydır. Bu uygulamayı kullanmak için herhangi bir teknik bilgi bilmenize gerek yoktur. Bu uygulama sayesinde Google’in işletmeniz hakkında topladığı bilgileri bir nevi doğrulama ve düzenleme şansına sahip olursunuz. Bu sayede firmanıza ait bilgilerin arama ve haritalarda nasıl görüneceğini yönetebiliyor olacaksınız. Benim işletmem web sitesi adresine google.com/business urlsinden ulaşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde insanların yapmış olduğu yerel ve harita aramalarında dikkatlerini çeker, onların müşteriniz olmasını sağlarsınız.

Benim işletmem Uygulaması ücretli mi?

Benim işletmem uygulaması tamamen ücretsizdir. Bu uygulamayı kullanmak için her hangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Google haritalar ve bu uygulama tamamen ücretsiz olup bu işler için ücret isteyen birileri olursa kesinlikle itibar etmeyin ve ücret ödemeyin. Son zamanlarda Google kaydınız için şu kadar borcunuz var veya şu kadar ücret verin kaydınızı oluşturalım gibi aramalara itibar etmeyin.

Bu konuda daha önce yazılmış olan “Google Benim İşletmem Ücretsiz Bir Uygulamadır” isimli makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Benim İşletmem Özellikleri

Sadece birkaç dakika içerisinde işletmeniz için bedava web sitesi oluşturabileceğiniz, metin, fotoğraf ve dizayn temalar ile web sitenizi özelleştirebileceğiniz “Benim İşletmem” şu özelliklere sahiptir;

Mobil cihazlar ile Uyum

Oluşturmuş olduğunuz web sitesi tüm cihazlarla uyumludur. Ziyaretçi ister pc, ister tablet, istersede cep telefonu ile ziyaret etsin siteniz duyarlı tasarım yapısı ile ziyaret edilen cihazı algılayacak ve kendini o cihaza göre konumlandıracaktır. Bu şekilde hangi cihazdan ziyaret ederse etsin aynı deneyimi yaşayacaktır.

Özel alan adı

Web sitenizin işletmenizi doğru biçimde yansıtacağı özel bir alan adı alıp kullanabilirsiniz. Bu ister firmanıza ait bir alan adı olsun, ister coğrafi bir alan adı olsun, isterse de sektörel bir alan adı olsun hiç fark etmez.

Alan adı seçimi ile daha önce yazılmış olan “Firma Web Siteniz İçin Hangi Alan Adını Almalısınız?” isimli makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Otomatik güncellemeler

Google işletme kaydınızdaki bilgilerin en son hali web sitenizde otomatik olarak yer alır. Bu sayede siteniz her zaman güncel kalır.

Hareket halindeyken yönetin

Oluşturmuş olduğunuz web sitesi ile ilgili değişiklikleri istediğiniz bir cihazla yapabilirsiniz.

Aramaları ve ziyaretleri artırın

Müşterilerinizin sizi hangi arama terimleri sonucunda bulduğunu, tarih bilgileriyle birlikte görebilirsiniz. Arayanlar size haritalardan mı ulaştı, ne kadar yol tarifi istendi gibi bilgilerin yanı sıra site trafik bilgileri, telefonla arama etkinlikleri gibi pek çok önemli veriye de ulaşabilirsiniz. Kullanıcıların davranışlarına yönelik edineceğiniz bu bilgiler hem müşterilerinizin beklentilerini anlamanıza yardımcı olur, hem de işletmenizle ilgili güçlü yanlarınızı keşfetmenizi sağlar.

Reklamlar için hazır

Sitenizi Adwords reklamları ile destekleyip daha çok müşteri çekmek istersiniz. Siteniz müşteri işlemlerini artıracak şekilde tasarlanmıştır.

Google Benim İşletmem Bana Ne Fayda Sağlar?

Hali hazırda bir web sitesine sahip olan insanların aklına hemen şu soru geliyor. “Benim zaten bir web sitem var. Neden bir tane daha web sitesi oluşturayım. Zaten birini zor yönetiyorum” oluyor. Bizde onlara Benim İşletmem ile web sitenizi oluşturduğunuzda;

- Firmanıza bir kimlik kazandırarak hedef kitlenizin size çok daha kolay ulaşabiliyor olmasını sağlar

- Potansiyel müşterileriniz lokasyon bazlı aramalarda size daha kolay ulaşırken aynı zamanda işletmenizle ilgili pek çok önemli bilgiyi de görüntüleyebilirler.

- Google, aynı zamanda web sitenizi destekleyerek sitenizin trafiğine olumlu katkıda bulunur.

- Google’ın sizinle paylaştığı analizler de yeni müşterilere ulaşmak, doğru bir dijital pazarlama stratejisi geliştirmek açısından oldukça fayda sağlar.

- Tüm bunlarla birlikte Google Benim İşletmem’de doğrulanmış bir hesabı bulunan işletmenin pek çok kullanıcı tarafından daha güvenilir bulunur.

diyoruz.

Google Benim İşletmem’e kaydolurken nelere dikkat etmelisiniz?

Google Benim İşletmem hesabını etkin ve verimli bir biçimde kullanmanın en önemli ve doğru yolu  işletmenizle ilgili çalışma saatleri, adres ve telefon numarası gibi tüm önemli bilgileri doğru ve eksiksiz girmenizdir. İşletmenizi kayıt ederken doğru bir kategori seçmeye ve müşterilerinizin sizi bulmasını  sağlayacak anahtar kelimelere çok dikkat etmeniz gerekiyor. İşletmenizi kayıt etmeden önce kendinizi bir müşterinin yerine koyun ve size nasıl ulaşabileceklerini düşünün. Cevabınız,  işletmeniz için önemli anahtar kelimeleri içeriyordur, mümkün oldukça bu anahtar kelimeleri kullanarak kayıt oluşturun.

Bunların haricinde konu ile eksik gördüğünüz, düzeltilmesini istediğiniz veya ilave edilmesini istediğiniz huşular olursa bize mutlaka yorum kısmından yazın Google Marketing Solutions sorumlusu   Bryan Kiang’ın dediği gibi “İnternette görüşmek üzere”.


Aşağıdaki makaleleride okumanızı tavsiye ederiz.

Rehber.com.tr ile Bedava Web Sitesi Oluşturun

Bu İşler Öyle Sadece Web Sitesi Açmakla Olmuyor


Etiketler:Google Benim İşletmem İle Hemen Bedava Web Sitesi Oluşturun