Güvene Açılan Kapı:Hakkımızda Sayfası


17 Ekim
Güvene Açılan Kapı:Hakkımızda Sayfası

Fiziki bir firmanın vitrini ne ise bir firma web sitesinde de hakkımızda sayfasıda o demektir. Bir firmanın hakkımızda sayfası nasıl olmalı, hangi bilgiler olmalı?...

17.10.2017 | Genel | Rehber.com.tr

Ziyaretçiye güvenin oluşturulmaya başladığı sayfadır aslında Hakkımızda sayfası. Ama nedense bir çok firma hakkımızda sayfasını önemsemez, göz ardı eder. Hakkımızda  sayfası kendimizi, hikayemizi, Ziyaretçiye bize neden güvenmesi gerektiğini anlattığımız en önemli kısımdır. Ama nedense bir çok firma bu sayfanın önemi kavrayamamış bir şekilde ya boş bırakıyor, ya başka sitelerden kopyala yapıştır yapıyor yada bir iki kısa cümleyle geçiştiriyor. Nasıl ki günlük hayatta sektörümüzün en önemli kişisi ile karşılaştığımızda veya sektörümüzle ilgili çok önemli bir toplantıda kendimizi anlatmamız için fırsat verildiğinde en ince detayına kadar kendimizi, başarılarımızı, prensiplerimizi, amaçlarımızı, neler yaptığımızı, fiziki yapımızı hasılı bütün yapımızı anlatıyoruz işte Web sitemizde hakkımızda kısmı da bizim için çok değerli olan ziyaretçiye kendimizi pazarladığımız kısımdır. Peki bir hakkımızda sayfasında hangi bilgiler olmalı?

Ne Zaman kurulduk,

Nerede kurulduk,

Kim tarafından kurulduk,

Niçin kurulduk,

Şimdi ne yapıyoruz,

Kendimizi geliştirmek için neler yapıyoruz,

Şimdiye kadar neler yaptık, kimlerle çalıştık,

Sahip olduğumuz bir başarı belgesi, sertifika var mı,

Ekibimiz kimlerden oluşuyor,

gibi ziyaretçinin aklına gelebilecek sorulara tereddütlere cevap olabilecek bilgiler ve bu bilgileri destekleyen görseller olmalı. Ziyaretçi bu bilgileri okuduktan sonra sizinle ilgili evet bu firma iyiymiş veya bu firma ile çalışılabilir diyebilmelidir. Çevresinde her hangi bir iş yapılacağı Zaman sizi gönül rahatlığı ile tavsiye edebilmelidir.

Peki günümüzde firmalar Hakkımızda sayfasını Nasıl hazırlıyor? Firmalar sanki en gereksiz, yapılması rutin bir sayfaymış gibi davranıyor. Bazıları firmalar ya tamamen boş bırakıyor yada bir iki satırla geçiştiriyor. Bazı firmalar büyük kurumsal firmaların sayfalarındaki kendilerini anlatmayan misyon-vizyonu kopyalayıp yapıştırıyor. Tabiki bir firmanın misyon-vizyonu olsun ama bu kopyalanmış şekilde değil. Bize özgü, bizi anlatan şekilde.

Bu gün artık bir çok insan bir çok işini internet üzerinden yapıyor veya yaptırıyor. Yapmadan veya yaptırmadan önce araştırıyor. Ve araştırmaya ilk önce bu firma kim, neler yapıyor, neler yapmış sorularının cevabını arıyor ve ilk olarak bu soruların cevabını bulabileceği Hakkımızda sayfamıza geliyor. Veya önce ürünlerimi sayfasını inceleyip almadan önce bu firmadan alınabilir mi diye size güvenmek için yukarıda sayılan bilgileri görmek istiyor. Eğer bu bilgiler ziyaretçiyi tatmin ederse yani güven duyarsa ürünlerimiz kısmına geçiyor. Eğer bu güven oluşmazsa sitemizi terk ediyor.

Unutmayın ürünü sattıran güvendir ve güveni oluşturanda Hakkımızda sayfasıdır.