İnternetten Para Kazanabileceğiniz 5 Garanti Yöntem


30 Eylül
İnternetten Para Kazanabileceğiniz 5 Garanti Yöntem

İnsanlar artık zamanlarının büyük bir bölümünü internette geçiriyor ve madem bu kadar zaman geçiriyorum o zaman neden para kazanmayayım diyor. İşte bu makalede internetten para nasıl kazanırsınız onu anlatacağız....

30.09.2018 | Nasıl Yapılır? | Rehber.com.tr

Teknolojinin yaygın hale gelmesi ve hemen her insan tarafından kullanılır olmasının ardından birçok iş internet üzerinden yapılabilir hale geldi. İnternet üzerinden yapılabilen işler sonucunda insanlar artık işlerini evde gerçekleştirmeye ve bu şekilde para kazanmaya başladılar. Bu durum sonucunda ciddi meblağlar kazanan insanlar mevcutken düşük kazanan insanlarda mevcut. Eğer doğru işi seçer ve doğru hamleler yaparsanız internet üzerinden siz de para kazanabilirsiniz. Özellikle gençler tarafından sıkça araştırılan ve merak edilen internetten para kazanma konusunu şimdi birlikte detaylıca inceleyelim. İnternetten para kazanma yöntemlerini detaylarıyla beraber aşağıda bulabilirsiniz.

web sitesi kurma

Web Sitesi Kurma

İnternet dünyasında hemen her bilgiyi bulabiliyoruz. Aradığımız bilgilere tek bir kaynaktan ulaşabilirken farklı web sitelerini gezmek durumunda da kalabiliyoruz. Web siteleri internet ortamında insanlara bilgi ve hizmet vermek aracılığıyla kurulan sayfalara verilen addır. Eğer bu konuda bilginiz yoksa web sitesi nasıl kurulur konusunu internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer web siteniz çok detaylı olmayacaksa ve site üzerinden satış yapmayacaksanız kurulum basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Fakat web siteniz üzerinden satış yapmak istiyorsanız ve site içeriğinin zengin olmasını tercih ediyorsanız durum biraz daha karışık hale gelebilir. Bu noktada yakınınız ya da tanıdığınız bir bilgisayar mühendisinden ya da yazılım mühendisinden destek alabilirsiniz. Öte yandan site kurmak üzerine hizmet veren birçok kişiye de internet üzerinden ulaşmanız mümkün olacaktır.

   Web sitenizi kurmanızın ardından eğer sitenizde herhangi bir satış gerçekleştirmeyecekseniz, para kazanmanız yalnızca sitenizde yer alan reklamlara bağlı olacaktır. Sitenizde oluşan trafik(sitenizi ziyaret eden insan sayısı ve site görüntülenmesi) kazanacağınız para ile doğru orantılı bir husustur. Bu nedenle bir site oluşturacaksanız ve bu işten yüksek gelir elde etme talebiniz mevcutsa, site tasarımınızın, seçeceğiniz temanın ve içeriklerinizin oldukça kaliteli olması gerekmektedir.


Web sitesi ile ilgili aşağıdaki makaleleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Daha İyi Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin İpuçları

Hazır Web Sitesi Nedir?, Nasıl Kurulur?

Google Business İle Web Sitesi Kur

Godaddy İle Web Sitesi Kur

Wix ile bedava web sitesi nasıl oluşturulur?


google adsense

Google Adsense

İnternet üzerinden para kazanma yollarından birisi de Google Adsense içerikli reklamlar aracılığı ile gelir elde etmektir. Kuracağınız bir blog ya da YouTube kanalı aracılığıyla Google Adsense reklamlarından para kazanabilirsiniz. Bu amaca yönelik gerçekleştirmeniz gereken ilk adım ya bir YouTube kanalı açmak ya da bir blog oluşturmaktır. YouTube kanalı açmanızın ardından bir süre sonra belli bir takipçi ve izlenmeye ulaşınca Google Adsense başvurusu yapabilirsiniz. Bir süre sonrasında başvurunuzun kabulü ya da reddi gerçekleşecektir. Eğer ret edilirseniz bir süre daha içerik girerek abone sahibi olmanız gerekecektir. Fakat eğer Adsense başvurunuz ilk adımda onaylanırsa, videolarınıza reklamlar koyarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. YouTube aracılığıyla para kazanırken videolarınızın izlenme sayısı, videolarınıza tıklayan kişilerin kaç dakika boyunca videonuzu izlediği, videolarınıza gelen beğeni ve yorumlar oldukça belirleyici etmenlerdir.

Blog açarak para kazanmak isterseniz de bir süre boyunca sitenize içerik girmek zorundasınız. Sitenize yükleyeceğiniz içerikler sonucunda ziyaretçi sayınızda artış meydana gelecektir. Bir süre bu şekilde devam etmenizin ardından belli bir trafik elde ettiğinizde Google Adsense başvurunuz kabul edilecektir. Daha sonrasında sitenize ekleyeceğiniz bir kod ile birlikte reklamları sitenizde yayınlamaya başlayabilirsiniz. Google Adsense reklamlarında oluşan tek sorun kişinin reklam çeşidini seçememesidir. Bu anlamda reklamlar Google tarafından belirlenir ve sitenizde görüntülenir. Daha sonrasında sitenize giriş ve reklamlarınızın görüntülenmesine oranla para kazanmaya başlarsınız.

amazon satışları

Amazon Satışları

Amazon üzerinden açacağınız bir hesap ile birlikte dilediğiniz ürünleri satabilirsiniz. Fakat Türkiye’de ikamet ederken Amazon üzerinden satış yapmak oldukça zor olabilir. Buna nazaran Amazon, insanlara FBA adında bir satış şansı sunmaktadır. Amazon üzerinden açacağınız bir hesap ile birlikte Amazonun depolarından yer kiralayabilirsiniz. Ardından internet üzerinden görüşeceğiniz bir toptancı ya da üretici firma ile anlaşarak satış yapmak istediğiniz ürünlerinizi Amazon’un depolarına yönlendirebilirsiniz. Kargolarınız Amazon depolarına ulaştıktan sonra sizin için saklanacaktır. Daha sonrasında satın aldığınız bu ürünleri satma aşamasına geldiğinizde kargo ve diğer hizmetlerin tümü sizin adınıza Amazon tarafından gerçekleştirilecektir. Bu şekilde Amazon üzerinden kolaylıkla satışlar yapabilirsiniz ve para kazanabilirsiniz. Ayrıca eğer bir web siteniz varsa ve bu web sitesinden Amazon’a kullanıcı yönlendirebilirseniz, Amazon’un satışlarından komisyon alabilirsiniz. Bu gibi bir girişimde bulunacaksanız Amazon ile iletişime geçmenizin ardından sitenize eklemek adına size bir kod verilecektir. Bu kod vasıtasıyla Amazon’a giderek alışveriş yapan kişilerden siz de komisyon kazanacaksınız.

instagramda satış yapma

İnstagram Satışları

Sosyal medya günümüzde adeta aldı başını yürüdü. Kullanıcı kitlesinin genişliği ile oldukça ün kazanan İnstagram, para kazanmanız adına bir seçenek olabilir. İnstagram’dan açacağınız ve takipçi elde etmeye çalışacağınız bir hesap ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Açtığınız hesabın takipçi sayısı arttıkça sayfanız birçok kişi tarafından görüntülenecektir. Daha sonrasında ise bazı satış firmalarından reklam talebi alabilirsiniz. Burada kazanacağınız para tamamen size ve sayfanızın büyüklüğüne bağlıdır. Bir sayfa açmanız ve bu sayfa aracılığı ile takipçi elde ederek para kazanmanız için ilginç ve etkileyici bir içerik oluşturmanız gerekmektedir. Bu yöntemle ciddi paralar kazanma şansınız mevcuttur.

içerik oluşturma

İçerik Oluşturma

İnternet üzerinden para kazanmanızı sağlayacak bir yol da içerik oluşturmaktır. Web sitelerinin para kazanmalarını sağlayan çeşitli içerikler ya da YouTube üzerinden video paylaşanların arayış içerisinde olduğu yeni içerikler sürekli olarak açık bir pazar oluşturmaktadır. Eğer YouTube üzerinden video çekmek istemiyorsanız ya da bir web sitesi oluşturmak için gerekli bilgi birikime sahip değilseniz, farklı insanlara içerik üretme konusunda para karşılığında yardımcı olabilirsiniz. Her ne kadar kendi içeriğinizi üretip yayınlayarak daha fazla kazanma ihtimaliniz olsa da farklı insanlara içerik üreterek de internet üzerinden para kazanabilirsiniz.