Web
Analytics

Muhteşem Restoranlar için Web Sitesi Hazırlama


8 Ağustos
Muhteşem Restoranlar için Web Sitesi Hazırlama

Restoranlar için web sitesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur tema renk seçimi olmalıdır. Rehber olarak sizlere bedava web sitesi kurma imkanı sağlamaktayız....

08.08.2017 | Firmalar | Rehber.com.tr

Restaurantınızın bulunduğu merkeze uzak olan müşterilere karşı dahi tanıtılabilmesi için her restaurantın muhakkak bir web sitesi olmalıdır ki daha çok kitleye ulaşabilme imkanına erişilebilsin. Muhteşem bedava web sitesi hazırlarken nelere önem verilmeli bir de bunlara bakalım. Nasıl ki bir mağazaya girmeden önce vitrine bakıp ona göre karar veriyorsak restaurantın web sitesi de aynı derecede önemlidir. Peki, bu vitrini neler oluşturur. Tabii ki en başta renkler. Renk paletini doğru kullanmalısınız. Örneğin kırmızı, turuncu, kahverengi gibi renkler olabilir. Kırmızı iştah açma konusunda birinci sırada gelmektedir, kahverengi kırmızıyla kullanıldığı takdirde aynı etkiyi gösterecektir. Turuncu ise sağlıklı olduğuna dair bir izlenim yaratır.

 Bir diğer unsur menüdür. Bizimde bir müşteri olarak görmek isteyeceğimiz fiyat bilgileriyle. Menü de yer alan görseller iştah açıcı olmalı ki sadece fiyat hakkında bilgi almak isteyen sıradan bir müşteri dahi anında sipariş verebilsin. Sipariş verebilsin demişken kolaylıkla edinebileceğimiz bir telefon numarası ya da ulaşım bilgilerinin detaylı bir şekilde var olması müşteri için kolaylık sağlayacaktır.

        Hızlı teslim olan siparişlerse restauranta kazandırılan yeni müşteriler demektir. Sipariş vermek isterken telefonunuzdan veya tabletinizden sipariş oluşturabilmeniz restaurantı tercih edilme nedeni yapacaktır ki birçok web sitesi mobil uyumlu değildir bu da diğer işletmelere fark yaratacaktır. Online rezervasyon imkânı da müşteriyi cezbeden bir durumdur. Olmazsa olmazlardan bir diğeri hakkımız da bilgileri. Restaurantta olmasını beklediğiniz ya da dijital platformda var olmasını istediğiniz başka özellikler için ise hazır formlar olmalı ve o şekilde gerek görülen düzenlemeler veya iyileştirmeler yapılmalı. En son olarak Fotoğraf galerisi de önemli bir diğer unsurdur. Kısaca bunları toparlayacak olursak mobil uyumlu site, kaliteli tasarım, online rezervasyon ve online yemek siparişi, hakkımızda kısmı, renk paleti, yer bilgisi ve iletişim ve kolay bulunan iletişim formu. Bu özelliklerin olduğu bir restaurant web sitesi rakip firmalara fark atmaya adaydır.

 

Restaurant Web Sitesinin Hataları

Ekip arkadaşları olsun, işletme müdürü veya sahipleri olsun restaurantınız istediğiniz bütün özelliklere haiz olsa da web sitesinde yapılan bir takım hatalar maalesef müşteri kaybedilmesine yol açabiliyor ve kaybedilen sadece bir müşteri olmuyor tüketiciler memnun kalmadığı takdirde birbirini etkileyip negatif dışsallık yaratabiliyor. Restaurant web sitesi hataları nelerdir bunlara değinecek olursak mobil ve tablet uyumsuzluğu, kötü görseller, gereksiz bilgilerle dolu bir site yaratılması, iletişim ve ulaşım bilgilerinin eksik veya yanlış yazılması, fiyat bilgilerinin yer almadığı eksik menü gibi. Bütün bunların önüne geçebilmek için web sitesinin sürekli olarak uzmanlar tarafından güncellenmesi gerekmektedir.