Üç Adımda Hazır Web Siteniz Olsun İster misiniz?


4 Nisan
Üç Adımda Hazır Web Siteniz Olsun İster misiniz?

Kolayca hazır sitesi oluşturmak istermisiniz? Bu makale ile sizde firmanız için üç adımda kolayca hazır web sitesi oluşturabileceksiniz....

04.04.2019 | Nasıl Yapılır? | Rehber.com.tr

Hazır Web Sitesi Nedir?

Hazır web sitesi (bir diğer adı template) ilgili firmalar tarafından bir kez oluşturulup yapısı ve temaları hazır olarak satılan web yazılımlara verilen isimdir. Örnek vermek gerekirse LC Waikiki gibi firmaların reyonlarından aldığımız elbiseler Hazır (template) web sitesi, terzilere özel olarak diktirdiğimiz elbiselerde özel web tasarım olarak değerlendirebiliriz.

Peki hazır web siteleri nasıl ortaya çıktı?

Önceki yıllarda web sitesi sahibi olmak hem bireysel kişiler için hem de kurumsal firmalar için oldukça maliyetli bir konuydu. Çünkü web tasarımı yapabilmek için kodlama bilmek gerekiyor. Ve kodlama bilen sayısı az, yaptırmak isteyen firma sayısı çok ve bir web sitesini yapmakta zaman alan bir konuydu. Bu yüzden bu işle uğraşan kişi veya web tasarım ajansları web sitesi ücretlerini yüksek tutabiliyordu. Piyasadaki talebin çok kodlama yapanın az olduğunu gören firmalar hem zamandan kazandıran hem de maliyetleri azaltan hazır web site sektörünü oluşturdu.

hazır web sitesi avantajları nelerdir

Hazır Web Sitesi Avantajları Nelerdir?

Yüksek Kapasite

Bir çok hazır web site firması kullanıcılarına 5 GB, 10 GB yad sınırsız disk alanı sunmakta. Bu şekilde web site sahipleri binlerce resim, dosya ve eposta barındırabiliyor.

Hemen Yayına Girer

Hazır web siteleri üyelik tamamlandıktan sonra veya kredi kartı ile yapılan satın alma işlemi ardından hemen veya yaklaşık 30 dakika- 2 saat içerisinde yayına girer.

Kolay Yönetilir

Hazır web sitelerinin Türkçe ve kolay yönetim paneli sayesinde kimseye ihtiyaç duymadan web sitenizi kendiniz yönetebilirsiniz. Sitenizi güncellemek, içerik eklemek, resim veya video eklemek için teknik bilgisi olan her hangi birine ihtiyaç duymazsınız.

Yedekli ve Güvenli Sistem

Bütün  Hazır web site firmaları hizmetlerini  Cloud alt yapısı üzerine kurulu sistemler ile vermekte. Bu  sayede  %99.90 kesintisizlik ile siteniz yayınına devam eder. Bu şekilde yedekli ve güvenli bir site yayını yapabilirsiniz.

Sektörel Temalar

Hazır web sitesi sistemini yapan firmalar teknolojiyi ve sektörleri yakından takip eder. Sektörünüzün ihtiyacı olabilecek her türlü modülü önceden tahmin ederek o yönde güncellemeler yapar. Sektörünüzü anlatan, sektörünüzün ihtiyaçlarına cevap verecek tasarımlar yapar. Sizlerde panellerinizden bu temaları seçersiniz.

Uygun Fiyat

Hazır web siteleri bir kere kodlandığından uygun fiyata gelir. Firmalar yıllık tek sefer ücret talep eder. Güncelleme veyahut optimizasyon gibi durumlarda sizlerden ek sürpriz ücretler talep etmez !

Responsive Uyum

Web sitelerinin tüm cihazlarla uyumlu olması, tüm cihazlardan sorunsuz ziayret edilmesi çok önemli. Zaten Google mobil uyumlu olmayan siteleri sıralamalar da gerilerde bıraktığını açıkladı. Hazır web sitesi  tasarımları %100 responsive uyumludur. Bu sayede kullanıcılarınız tüm platformlar üzerinden ( tablet, telefon vb. ) sorunsuz olarak web sitenize erişim sağlayabilirler.

Hep Destek, Tam Destek

Hazır web sitesi sistemleri teknik bilgiye ihtiyaç duymadığı için kullanması kolaydır. Ama zaman zaman kullanıcılar web sitelerini güncellerken herhangi bir aşamada takılabiliyor. Bu aşamada bir uzmandan yardım almak istiyor. Bu durumlar için hazır web sitesi hizmeti veren firmalar  canlı destek veya e-mail desteği vermekte.

hazır web sitesi oluştur

Web sitenizi birkaç dakika içinde oluşturun ve kolayca yönetin

İster Kurumsal, ister bireysel  firma olun isminizi internete taşımak için Hazır Web Sitesi çözümü Rehber.com.tr  ile web sitenizi hemen oluşturup yayına alabilirsiniz. Rehber.com.tr ile dakikalar içerisinde oluşturabildiğiniz hazır web sitesi  arama motoru algoritmalarına tam uyumlu, kolay yönetim paneline sahip, %100 mobil uyumludur.

Rehber.com.tr ile oluşturmuş olduğunuz Hazır Web Sitesi aşağıdaki modüllerden oluşmaktadır.

 • Site Ayarları (Genel Bilgiler, Sosyal Medya, Meta Bilgiler, Görsel Ayarlar, Tema Bilgileri, Anasayfa Ayarları)
 • Statü Doğrulama
 • Menüler (Yeni Menü Oluştur, Dizilişi Kaydet)
 • Haberler (Haber Ayarları, Haber Kategorileri, Haber Ekle)
 • Ürünler (Ürün Ayarları, Kategoriler, Ürün Ekle, Toplu Ürün Ekle)
 • Projeler (Proje Ayarları, Proje Kategorileri, Proje Ekle)
 • Ayraç Bileşeni (2, 3, 4 Sütün Ayıraç Bileşeni)
 • Hizmetler (Hizmet Ayarları, Hizmet Ekle)
 • Slide Show
 • Markalar (Marka Ayarları, Marka Ekle)
 • Fotoğraf Galerisi (Fotoğraf Galerisi Kategorileri, Fotoğraf Galerileri, Fotoğraf Ekle)
 • Videolar (Video Ayarları, Video Ekle)

Rehber.Com.tr ile Nasıl Hazır Web Sitesi Oluşturulur

1-Ana sayfada sağ üst köşede yer alan “Üye Ol” düğmesine tıklayın.

2-Gelen sayfadan ücretli veya  ücretsiz web sitesi oluşturacağınızı seçin. Her iki seçenekte de özellikler aynıdır. Sadece eklenen içeriğin adet bazında kısıtlaması vardır.

3-Gelen sayfada üyelik bilgilerinizi ve firmanıza ait bilgileri girin ve gönder düğmesine tıklayın.

Gönder düğmesine basar basmaz saniyeler içerisinde web siteniz anında oluşturulur. Üye olurken girmiş olduğunuz mail adresine doğrulama maili gönderilir. Gelen maile tıklayarak mail doğrulamasını yapın. Vee webe merhaba.

Son olarak ana sayfa sağ üst köşede yer alan “Giriş” düğmesine tıklayarak web sitenizin yönetim paneline giriş yapın. Artık web sitenizle ilgili her türlü ayarı ve içerik girmesini yapabilirsiniz.

Yönetim panelinin detayı anlatımı için aşağıdaki “Bedava Web Sitesi” linkine tıklayın.

Bedava Web Sitesi

Takıldığınız kısımlarda her menünün yanında yer alan “Yardım Videoları” nı izleyebilirsiniz. Yine de takıldığınız kısım devam ederse ana sayfada yer alan iletişim bilgilerinden yada iletişim sayfamızdaki “İletişim Formu” ile bizden yardım talep edebilirsiniz.

Konu İle ilgili aşağıdaki makaleleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Web Sitesine Sahip Olmak Firmanız İçin Neden Önemlidir?

Bu İşler Öyle Sadece Web Sitesi Açmakla Olmuyor

Görüldüğü gibi Rehber.com.tr ile Hazır Web Site oluşturma son derece kolay. Makale ile ilgili ilave etmek istediğiniz kısım veya yorumu yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

 

 

 

 


Etiketler: Üç Adımda Hazır Web Siteniz Olsun İster misiniz?