Kapat

Hakkımızda

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür.Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerin bulunduğu Türk-Amerikan Derneği, Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere-Ankara adresinde yerleşik kendi binasında faaliyetlerini sürdürmektedir.
Türk-Amerikan Derneği, kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında kursa kaydolan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen on binlerce Türk vatandaşı için yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve kültür programları sunmuş, kaliteli İngilizce eğitim programları sunan diğer kurumları da desteklemiştir.
ETİMESGUT TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ YABANCI DİL KURSU 2010 yılından bu yana Etimesgut’da hizmet vermektedir. Açıldığı yıldan bu yana binin üzerinde öğrenciye Türk-Amerikan Derneği’nin yüksek tecrübesi ve kendisine yakışan kaliteli hizmet bilinciyle İngilizce eğitimi konusunda hizmet vermiştir ve aynı bilinçle hizmet etmeye devam etmektedir.
Her yaş ve her seviyeden öğrencimiz mevcuttur 7’den 70’e herkes için İngilizce “yabancı” bir değil “ikinci dil” olsun felsefesiyle eğitim vermekteyiz.
9 Ekim 2021, Cumartesi

Son Eklenen Kurslarımız

Fotoğraflar

Son Eklenen Haberler

Etimesgut Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu
Etimesgut Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu
istasyon mah. Türk kızılayı cad 29/3 etimesgut
Telefon : 3122449495
GSM : 05545913832