Artvin’deki Eviniz “Koliva Otel”

Artvin’deki Eviniz “Koliva Otel”

Otel’in fiziki yapılanması tamamlanırken çevre düzeni de sona erdi.  Çok sayıda Artvinli gencin istihdam edildiği dev projede sona yaklaşıldı. Şirket Başkan Yardımcısı Resul Yiğit basın mensuplarıyla bir araya gelerek Koliva otel hakkında bildi verdi.

Artvin Kafkasör bölgesinde 28 oda kapasiteli muhteşem bir doğanın içinde yer alan Koliva otel 9 Haziran’da dev bir açılışla hizmet vermeye başlayacak. İki sene içinde tamamlanan projede çok sayıda Artvinli iş imkanı buldu. Artvin Şehir merkezinden 8 kilometre uzak mesafede bulunan Kafkasör yaylasının eşsiz doğal güzelliği içinde yer alan bu otel gerek dış mekan gerekse iç mekan olarak oldukça özenli bir şekilde dizayn edilmiş.

Bursa’da faaliyet gösteren Artvinli iş adamlarım memleketine sadece yaz aylarında gelip hasret gidermekle kalmayıp Artvin’e nasıl fayda sağlamanın hesabını yaparak bu projeyi kısa sürede faaliyete geçirdiler.

Şirket Başkan Yardımcısı Resul Yiğit Artvinli basın mensuplarıyla Koliva Otel’de bir araya gelerek bu sosyal proje hakkında bilgi verdi.

Yiğit, biz Bursa’da Artvinli sanayici işadamları derneği olarak, Bursa’ya yeteri kadar istihdam yaratıyoruz. Dedik ki doğduğumuz topraklar yaşadığımız yerlere, vefa borcumuzu ödeyelim Sosyal proje anlamında gidelim Artvin’e bir şeyler yapalım diye karar aldık.  Beş buçuk trilyonluk bir yatırım yaptık ufak tefek aksaklıklar yaşamamıza rağmen iki senede burasını tamamladık.

Biz Artvin’e gelerek hem Valilik hem Belediye Başkanlığı hem de Ticaret Ve Sanayi Odası yetkileriyle bir araya geldik. Artvin’e yatırım yapmak istiyoruz ne yapabiliriz diye sorduk. Onlarda bize buraya devre mülk falan yapabilirsiniz. Devre mülk olarak başladık öyle karar verdik sonra devre mülk satışlarına başladık kağıt üzerinde devre mülk satışları biraz zor oluyor.  Fakat bu projeyi otel olarak değiştirdik.

Amacımız sosyal kapsamlı bir projeydi Artvin’e farklı bir konsept getirmekti. Artvin’in turizmle kalkınacağına inandığımız için Artvin ilk turizm taşını biz koyalım dedik. Diğer yatırımcı iş adamlarına örnek olması acısından gerçekten Artvin’in göç vermemesi için burada istihdam yaratmak için buraya yatırım yapılması gerektiğini düşündük” dedi.

Artvin’e Bacasız Fabrikaları Kuralım

Fabrikalarımızı batıda kurduk diyen Yiğit, Artvin’e bacasız fabrikalarımızı kurmamız gerektiğini söyledi. Projedeki çevre duyarlılığından bahseden Yiğit, Koliva Otel’in ısıtmasını katı yakıt olan kömürle gerçekleştirmeyi düşündüklerini fakat sonra Artvin’den ayrılırken Hopa’da ki karşı dağın üzerinde bir sürü kümelenmiş bacalardan çıkan duman gördüm ve hemen arkadaşları arayarak kömürle ısınma projesini iptal ettim. Ben yılda 30 bin 40 TL’lik katı yakıt yakacağım 80 Bin TL’lik elektrik üretirim fakat doğanın havasını kirletmem. Neden burası turizm bölgesi, burada kirli hava olmayacak duman olmayacak buraya insan geldiği zaman temiz hava soluyacak” dedi.

Bizim amacımız burayı yılın 12 ayı çalıştırmak, şurada hemen beş kilometre uzak mesafede bir kayak tesisi var diyen Yiğit, “Uludağ’da bile bu kadar uzak mesafede bir pist yok, artı Uludağ’da kış turizm iki ayı geçmiyor. Artvin’in belki 4-5 aylık kış turizmini sağlayacak kadar potansiyeli var. Dolayısıyla bizim kışında buraya burada hizmet vermemiz lazım. Adam gelecek burada kalacak sabah kalkacak kayağını yapacak tekrar gelecek konaklayacak.

Artvin’de Ciddi anlamda Konaklama Problemi var

Bizim amacımız kendimizin oluşturacağı turlarla yılın 12 ayında faal hale getirmek.  Biz burayı ticari işletme anlamında düşünmedik. Bizim önceliğimiz kendi insanlarımızı buraya çekelim.

Yöresel Yemeklerle İlgili Konseptimiz olacak

Özellikle kahvaltıda bir konseptimiz olacak burada yetişmiş ürünler ve ağırlıklı olarak et konsepti yapacağız. Burada güzel et ürünlerinin servis etmeyi düşünüyoruz. Ayrıca yöresel yiyeceklerimizi hem tanıtacak hem de müşterilerimizin damak zevkine sunmayı planlıyoruz.

Apart Türü odalarımızı var

Buradaki odalarımız apart tarzındandır. Her odamızda dört kişi konaklayabileceği kadar alan var. Her birinde doğa manzarası olan odalarımız var. Apart olduğu için oda olarak Pazarlamayı düşünüyoruz. 4 kişinin kalacağı odalarımız kahvaltı dahil 200 TL olarak fiyat belirledi.

Burası kendisini çevirsin buradaki insanların istihdam yaratılan insanların masrafları karşılasın buradan gelecek gelire bizim çok fazla ihtiyacımız yok.

Bir Şehir Yok Edilecekse Bırakalım O Maden Orada Kalsın

Ben madenlerimizin toprak altında kalması taraftarı değilim madenler yer altı zenginliklerimiz mutlaka çıkması lazım ama Artvin’de bu şekilde yer altı çalışmasıyla yok edilmesi taraftarı değilim. Artvin’de çıkartılacak bir maden Artvin’i yok edecekse çıkmasın o maden orda kalsın. Üstünü altından daha değerli yapmalıyız bence. Cerattepe Bölgesi madencilik faaliyetleri için uygun değil zaten Artvin’in başka bölgelerinde madencilik faaliyetleri yapılıyor. Madem Artvin’e cennetten bir köşe diyorsak Artvin Cennet olarak kalsın. Cerattepe’de çıkacak madencilik Artvin’in havasını bozacaksa, doğal yapısını bozacaksa Artvin’in turizm kimliğini, bu güzel yapısını bozacaksa bırakın kalsın.

Burada 28 odamız var her odada dört kişi kalabilecek ayrıca istendiği takdirde yatak eklenerek 5 kişi kapasiteye ulaşılabilir.  Odalarımız içerisinde her evde bulunabilecek mutfak ürünleri var. Çarşıdan pazardan aldığını ürünlerle istediğini gibi yemek yapıp yiyebileceğiniz ürünlere sahipsiniz. Duşu var televizyonu var interneti var bütün imkanlara sahip. Türkiye’nin otel siteleri var onlarla anlaşmış durumdayız isteyenler oralardan da rezervasyon yaptırabilir. Otelimizde rezervasyon yapmak isteyenler gerek 0466 212 90 47 telefon numarasıyla rezervasyon yapabilirler. Ayrıca otelimiz hakkında www.kolivaotel.com adresinden inceleme imkanı bulabilirler” dedi.

11 Ağustos 2016, Perşembe

Haberler Kategorileri

Son Eklenen Haberler

Artvin’deki Eviniz “Koliva Otel”
11 Ağustos 2016, Perşembe
Koliva Otel
Koliva Otel
Çamlık Mahallesi Ziyaret Sokakak Kafkasör (Mezra) Mevkii
Telefon : 0 (466) 212 90 47
Fax: 0 (466) 212 90 48