Bedava Web Sitesi


“rehber.com.tr” olarak, bir firma rehberinden çok daha fazlasını kullanıcılara sunmak kadar, firmalar için de özel çalışmalar sürdürüyoruz. Bu bağlamda firmaların, kendilerini müşterilerine tanıtmaları ve ürünlerini sergilemeleri için en iyi çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Nitekim üyelerimize, bedava web sitesi hazırlama ve yayınlama imkânı da tanımaktayız.

Sunmuş olduğumuz bedava web sitesi, hangi özelliklere sahip?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki firmaların iş yükünü minimum seviyeye indirmek için sunduğumuz internet sitesi hizmetine, ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikler entegre edilmiş durumdadır. Bu özellikler arasında; e-ticaret, haber girişleri ve proje tanıtımları gibi pek çok farklı detay da yer almaktadır.

Öte yandan sunmuş olduğumuz web sitesi hizmeti, günümüzün mobil teknoloji atağına da ayak uydurmuş ve tam anlamıyla mobil uyumlu bir yapıdadır. Kolay kullanım, detaylı kişiselleştirme imkânı ve kullanıcı dostu arayüz gibi kısımlar, sunmuş olduğumuz bedava internet sitesi hizmetimiz kapsamında yer almaktadır.

Ayrıca gelişen kullanıcı ihtiyaçlarına göre her geçen gün yeni özellikler, sistemimize dahil edilmektedir.

Bedava web sitesi nasıl oluşturulur?

Firmaların kendi iş yüklerine bir de dijital çalışmaları eklemek yerine, kendi sistemimiz üzerinden en pratik ve en iyi şekilde bedava web sitesi oluşturma imkânı tanıyoruz. Bu sürecin ilk adımı, “rehber.com.tr” üyeliği ile başlamaktadır.

Üye olma işlemi!

Belirtildiği gibi bedava web sitesi hazırlama sürecinden önce firmaların, sistemimize kayıt olmaları gerekmektedir ve firma kayıt işlemi oldukça kolaydır.

İlk olarak ana sayfamız üzerinde yer “Üye ol” butonuna tıklayarak, bu süreci başlatabilirsiniz.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-1.jpg

“Üye ol” butonuna geçiş yapıldığı vakit, ilk olarak üyelik tipinin seçiminin yapılması istenmektedir. Şu an için ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı üyelik tipini, firmaların ihtiyaçlarına göre sunmaktayız. Bedava web sitesi hizmeti için ise her iki üyelik modelimiz de firma yetkilileri için sunulmaktadır.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-2.jpg

Bu bağlamda diğer ihtiyaçlarınıza göre üyelik tipi tercihinde bulunarak, kayıt bölümüne devam edebilirsiniz.

Üyelik tipi seçimi gerçekleştirildikten sonra, ilerili adım olarak firma yetkilisi ve firmanın kendisi ile ilgili bilgiler istenmektedir. Bu detaylar, firma rehberi sonuçlarına eklenecek olan firma ile ilgili gerekli bilgileri ifade etmektedir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-3.jpg

İlk olarak firma yetkilisinden, kişisel bilgilerinin giriş yapılması istenmektedir. Bu bilgiler daha sonra da “rehber.com.tr” girişleri için kullanılacaktır.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-4.jpg

Firma yetkilisinin kişisel bilgilerinin eksiksiz doldurulmasının ardından, kayıt edilecek firma bilgileri eklenmelidir. Söz konusu bu bilgiler, firma rehberi niteliği taşımaktadır ve daha sonrasında istenildiği zaman değiştirilebilir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-5.jpg

Üyelik sürecinin son adımı olarak da kapak fotoğrafı ve firma logosu yüklenme işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu süreçte firmanın orijinal logo çalışması ve rehber sayfasında görünecek firma ile ilgili kapak fotoğrafının tercihi yapılmalıdır. Aynı şekilde bu bilgiler, daha sonraki bedava web sitesi düzenleme işlemleri sırasında, firma yetkilisi tarafından değiştirilebilir.

Tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde girildikten sonra, “gönder” butonuna tıklanarak kayıt işlemi tamamlanır. Akabinde gelecek olan onay maili ile birlikte, hesap aktivasyon işlemi de tamamlanmış olacaktır. Bu süreçten sonra sisteme giriş yapılarak, internet sitesi düzenleme çalışmalarına başlanabilir.

Üyelik işleminizin onaylanması ile birlikte, temel olarak bedava web sitesi oluşturma işleminiz de tamamlanmış duruma gelecektir. Bundan sonraki süreçte, sizin adınıza oluşturulan firma web sitesi için istenilen düzenlemeler ve ürün ekleme gibi işlemler, rehber.com.tr girişi yapıldıktan sonra sürdürülebilir.

Firmanız adına oluşturulan bedava web sitesinin ön izlemesi için panel girişi yapıldıktan sonra, sağ üst köşede bulunan “Web sitesine git” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu buton, taslak olarak oluşturulan web sitenizi gösterecektir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-6.jpg

Bedava web sitesi düzenleme işlemleri!

“Web sitesine git” butonu ile ulaştığınız sayfa, üye olma sırasında girdiğiniz ilk bilgilerden meydana gelen taslak bir sayfadır. Bundan sonraki işlemlerle, web sitenizin tüm bölümlerini, istediğiniz doğrultuda değiştirebilirsiniz.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-7.jpg

Web sayfanızda yer alan tüm bölümler, istediğiniz doğrultuda değiştirilebilir. İlk olarak temel bilgilerin güncellemesi ise bedava web sitenizi yapılandırmaya başlayabilirsiniz. Bunun için “rehber.com.tr” panelinde yer alan, “Site Ayarları” bölümüne geçiş yapmalısınız.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-8.jpg

“Genel bilgiler” bölümünde, kayıt sürecinde eklediğiniz ilk bilgiler bulunmaktadır. Bu bölümden gerekli görüldüğü zaman firma bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Öte yandan “Site Ayarları” bölümünde dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta bulunmaktadır: Kalitemetre!

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-9.jpg

Kalitemetre, “rehber.com.tr” olarak kullandığımız bir sıralama kıstas aracıdır. Firma bilgilerinizin geçerliliği ve eksiksizliği gibi faktörlere göre derecelendirme yapar ve bu derecelendirme, kullanıcıların firmanıza ulaşması için kullanılan sıralamalardaki yerinize doğrudan etki eder.

Firma rehberi içerisinde daha da görünür olmak istiyorsanız, girdiğiniz bilgilerle Kalitemetre kontrolü yapmalı ve en yüksek sonuca erişmeye çalışmalısınız. Böylece aramalarda görünürlüğünüz artacak ve müşterilerinize daha kolay erişim imkânı yakalayabileceksiniz.

Site ayarları sekmesi altındaki “Genel Bilgiler” bölümünden sonra, “Sosyal Medya” bölümü yer almaktadır. Bu bölüm, firmanızın sosyal medya hesaplarının bağlantılarını ekleyebilmeniz için tanımlanmıştır ve web sitenizin üstündeki sosyal medya ikonlarının bağlantıları anlamına gelmektedir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-10.jpg

Bu bağlantılar, “rehber.com.tr” tarafından oluşturulan bedava web sitesi üzerindeki sosyal medya ikonlarını yönlendirir ve kullanıcılarınızın sizlere sosyal medya aracılığıyla da ulaşmasına imkân tanır.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-11.jpg

Sosyal medya ayarlarından sonraki bölüm, “Meta Bilgileri” için hazırlanmıştır. Bu bölüm özellikle SEO odaklı bir bölümdür ve bilgilerin dikkatlice girilmesi gerekmektedir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-12.jpg

Site başlığı, site tanımlama yazısı, anahtar kelimeler, Google Analytics ve site meta doğrulama kodu gibi bölümler, sitenizi en iyi şekilde gösterecek şekilde hazırlanmalıdır.

“rehber.com.tr” olarak, kendi alan adınızı, bedava web sitesi hizmetimiz ile birlikte kullanılmasına imkân sunmaktayız. Bu durumlarda Google Analytics kodu gibi detayların kullanımına da imkân sağlamaktayız. Böylece web sitenize ne kadar ziyaretçi geldiğini ve ziyaretçi davranışları gibi detayları, Google Analytics üzerinden de görüntüleyebilirsiniz.

Anahtar kelimeler bölümü ise firmanız ile ilgili kelimelerden oluşmalıdır. Böylece birçok farklı kelimeler, kullanıcıların arama sonuçlarında firmanızı bulmasına vesile olabilir. Anahtar kelime seçimi yaparken, firmanız veya hizmetleriniz ile ilgili olan kelimelerin arayışına özen göstermek gerekmektedir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-13.jpg

Site ayarları bölümünün son adımı da “Görsel Ayarlar” için hazırlanmıştır. Bu bölümden web sitenizin renklerini, istediğiniz doğrultuda değiştirebilirsiniz. Firmanızın renklerine uyumlu renk seçimi gibi pek çok farklı alternatifi, bu bölümden ayarlayabilirsiniz.

Öte yandan “Görsel Ayarlar” bölümünden, renk seçimlerinin yapılması kadar; header, footer ve Copyright bölümlerinin ayarları da yapılmaktadır. Header sitenin üst kısmını, footer sitenin alt kısmını ve Copyright ise sitenin altındaki içerik haklarını ifade eden bölümlerin tanımlamalarıdır. Bu bölümler de firma görselleri ve bilgileri ile birlikte eş olacak şekilde ayarlanabilir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-14.jpg

Eğer yapılan işlemlerde bir sorun olur veya ilk tanımlı haline geri döndürülmek istenirse, “Varsayılan Ayarla Dön” butonu kullanılabilir. Bu buton, sağ alt köşede yer alır.

Statü doğrulama!

“rehber.com.tr” olarak, resmi kanallar tarafından doğrulanmış firmaların, bu detayı kullanıcılarına göstermesine imkân sağlıyoruz. Bu işlem için “Statü Doğrulama” alanına geçiş yapmalısınız.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-15.jpg

Statü doğrulama bölümünde talep edilen bilgileri eksiksiz olarak doldurarak, doğrulanmış firma olduğunuzu hem bize hem de müşterilerinize gösterebilirsiniz. Karşılıklı güven için statü doğrulama, birçok sektör için önemli bir yere sahiptir.

Alan adı ayarı!

Daha önce de belirttiğimiz gibi bedava web sitesi oluşturma hizmetimize, firmaların kendi alan adlarını yani domain’lerini eklemelerine de imkân sunuyoruz. Böylece firmalar, hem bedava web sitesi hizmetimizden faydalanabiliyor hem de kendi alan adlarını kullanabiliyor. Bunun için panel üzerinde yer alan “Alan Adı/Alt Alan Adı” bölümünün altında yer alan “Alan Adı Ayarı” sekmesine geçiş yapılması gerekmektedir.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-16.jpg

Bu bölümden hem mevcut alan adınızı ekleyebilir hem de yeni bir alan adı-domain kaydı gerçekleştirebilirsiniz.

Alan adınızı sisteme kaydettikten sonra, satın almış olduğunuz alan adı firmasının domain ayarlarından, NS yani Name Server tanımlaması yapmanız gerekmektedir. “rehber.com.tr” üzerinde kullanılacak alan adı için ayarlanması gereken NS bilgileri, şu şekildedir: ns1.fotojen.net ve ns2.fotojen.net

Eğer yeni bir alan adı kaydı ile bu işlemi yapmak istiyorsanız, “Alan Adı Talep Formu” bölümünü kullanmanız gerekmektedir. Bu bölüm altında istediğiniz alan adı yani domain ismini girerek, kullanımda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-17.jpg

Eğer daha önce başka bir firma tarafından alınmamış ise istediğiniz domain-alan adı ismini, “rehber.com.tr” aracılığı ile alabilir ve bedava web sitesi hizmetimizi bu isim altında kullanabilirsiniz.

Menü ayarları!

Web sitenizin üst menü ayarlarını, panel üzerindeki “Menüler” bölümünden kolaylık değiştirebilir, kaldırabilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz.

Açıklama: /Users/erenertem/Desktop/gorseller/bedava-web-sitesi-18.jpg

Eklediğiniz bu menülerin içeriklerini de istediğiniz gibi firmanızla ilgili olarak düzenleyebilirsiniz. “Menüler” bölümündeki yeni eklediğiniz veya ekli olan bölümlerin sağ tarafından “Güncelle” butonuna tıklayarak, içerik girişi yapabilirsiniz.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-19.jpg

Güncelle butonuna tıkladıktan sonra, söz konusu menü açıldığı zaman görüntülenecek içeriğin düzenlenmesi ve oluşturulması işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bu işlem, her bir menü için ayrı ayrı gerçekleştirilmelidir.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-21.jpg

Buna ek olarak “Alt Menü Ekle” butonu ile birlikte, üst menünün altında açılan menü görüntüsü sağlayabilirsiniz.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-20.jpg

Üst menüler direk görüntülenirken, alt menüler ise üst menünün üzerine imleç getirildiği zaman görüntülenir.

Haber ekleme ve haber ayarları!

Bünyemizdeki firmalar için sunmuş olduğumuz bedava web sitesi hizmeti, tam manasıyla bir internet sitesinin gereksinimlerinin tamamını karşılayacak nitelikleri taşımaktadır. Bu bağlamda oluşturduğunuz internet sitesi için tasarım düzenlemeleri yapabiliyorken, firmanız ile ilgili haber girişleri de sağlayabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak panel üzerindeki “Haberler” sekmesine geçiş sağlamalı ve gerekli ayarların yapılandırmasını sağlamanız gerekmektedir.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-22.jpg

“Haberler” bölümünde ilk olarak “Haber Ayarları” kısmı bulunmaktadır. Bu ayarlar bölümünden, ekleyeceğiniz haberlerin internet sitenizde görünüp görünmeyeceği ve kaç adet görüneceği gibi detayları seçebilirsiniz.

Ayrıca “Haber Başlığı” bölümünden, ekleyeceğiniz haberlerin sitenizin ana sayfasında hangi başlık altında görüneceğini de ayarlayabilirsiniz.

Haber girişlerinden önce, ilk olarak kategori tanımlaması gerekmektedir. Söz konusu bu kategoriler, hazırlayacağınız haberlerin hangi kategoride yer bulacağını simgelemektedir. Kategori eklemeden, haber girişi sağlanmamaktadır.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-23.jpg

Haberler sekmesi altındaki “Haber Kategorileri” bölümüne geçerek, sağ üstte yer alan “Yeni Haber Kategorisi Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz. Böylece yeni kategori girişi yapabilirsiniz.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-24.jpg

Giriş yapılacak haberlerin odağına göre kategori ismi belirlendikten sonra “Kaydet” denildiği vakit, kategorisi ekleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-25.jpg

Daha sonra eklediğiniz kategori üzerinde değişiklik yapabilir, silebilir veya yeni kategori ekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kategori ekleme işlemi tamamlandıktan sonra, bundan böyle haber girişlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yine “Haberler” bölümü altında yer alan alt “Haberler” bölümüne geçip yapıp, sağ üstte yer alan “Yeni Haber Oluştur” butonuna basabilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-26.jpg

Haber ekleme bölümünde, girilecek haber ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır.

Açıklama: bedava-web-sitesi-27.jpg

Yayın tarihi, haber kategorisi, başlık, kısa haber özeti ve görsel ekleme gibi tüm bu adımlar, söz konusu olan sekme altında gerçekleştirilebilir. Haber ekleme işlemi yapıldıktan sonra, diğer bölümlerde olduğu gibi silme, düzenleme ve yeniden ekleme gibi işlemler, aynı adımların takip edilmesi ile gerçekleştirilebilir.

Ürün ekleme ve satış işlemi gerçekleştirme!

“rehber.com.tr” olarak sunduğumuz bedava web sitesi hizmetimiz kapsamında, firmaların haber girişlerine ek olarak ürün yerleştirmeleri ve bu ürünlerin satışını yapmalarına da imkân sunmaktayız.

Ürün ekleme işlemi, yine panel üzerindeki sol kolonda yer alan “Ürünler” bölümünden gerçekleştirilmektedir.

Açıklama: bedava-web-sitesi-28.jpg

Tıpkı haber ekleme bölümünde olduğu gibi ürün ekleme sürecinde de ilk olarak ana sayfa üzerinde görünüp görünmeyeceği ve hangi isim altında görüneceği gibi ayarlar, “Ürün Ayarları” bölümünden gerçekleştirilmektedir.

Öte yandan “Ürün Kategorileri” ayarlaması da yine haber bölümünde anlatıldığı gibi gerçekleştirilmektedir.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-29.jpg

Ürün oluşturma butonu ile satışının veya sergilenmesinin gerçekleştirileceği ürün ile ilgili tüm detayları eklenebilir. Ayrıca kategorilerine ayırabilir veya toplu ürün ekleme işlemi yapılabilir.

Proje ekleme!

Sunmuş olduğumuz bedava web sitesi kapsamında, e-ticaret imkanından haber giriş imkanına kadar birçok farklı özellik, firma sahiplerinin kullanımına açılmıştır. Web sitelerinin detaylandırılması adına, internet siteniz üzerinden projeleriniz ve faaliyetleriniz ile ilgili bilgi vermeniz de mümkündür.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-30.jpg

Bunun için haberler ve ürün ekleme bölümünde olduğu gibi, ilk etapta kategori girişi yapılması gerekmektedir.

Açıklama: gorseller/bedava-web-sitesi-31.jpg

Kategori girişinin tamamlanmasının ardından, yeni veya mevcut projelerinizi kullanıcılarınıza sunabilir ve dikkat çeken içerikler hazırlayabilirsiniz.

Hizmet ekleme!

Hazırlamış olduğunuz internet sitenizde, hizmetleriniz ile ilgili açıklamalar da ekleyebilir ve bu açıklamaları ana sayfanız üzerinden kullanıcılarınıza ulaştırabilirsiniz. Bunun için sol bölümde yer alan “Hizmetler” alanına geçiş yapmalı ve ilk olarak ana sayfada hizmetler bölümünün görünür olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer hizmetler bölümünü kullanmak istemiyorsanız, görünürlüğü kapatabilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-32.jpg

Hizmet ayarlarından bu bölümü görünür yaptıktan sonra, ikinci “Hizmetler” alanına giderek; ister yeni hizmet ekleyebilir, isterseniz de var olan hizmet açıklamalarını düzenleyebilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-33.jpg

Bunlarla birlikte, düzenleme ve yeniden ekleme işlemlerinde, hizmetlerinizle ilgili olan ikonları da belirleyerek ekleme yapabilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-34.jpg

“Hizmet İkon” ismi ile belirtilen bu alan, görsel açıdan daha iyi bir sunum anlamına gelecektir.

Slide Show ekleme!

Web sitenize görsel anlamda hareketlilik katmak ve birçok farklı detayı manşet bölümünde sergilemek istiyorsanız, “Slide Show” bölümünü kullanabilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-35.jpg

“Slide Show” bölümünde var olan ve varsayılan olarak eklenmiş görseli kaldırabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Birden fazla görüntü eklemek için de “Yeni Slideshow Fotoğrafı Oluştur” butonuna tıklayabilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-36.jpg

Yeni ekleme veya düzenleme sırasında; görseli değiştirebilir, başlık ve alt başlık eklemesi yapabilirsiniz.

Web sitenizin üst kısmında görünecek olan bu alan, bir nevi site manşeti görevi üstlenmiş olacaktır.

Marka ekleme!

Sahip olduğunuz veya çalışmalarını üstlendiğiniz markaları, web sitenizin ana sayfa bölümünde kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz. Bunun için yine panelin sol bölümünde yer alan “Markalar” bölümünü kullanmalısınız.

“Marka Ayarları” alanından görünürlük tercihi yapılmalı ve sonrasında marka ekleme işlemi için ikinci “Markalar” bölümüne geçilmelidir.

Açıklama: bedava-web-sitesi-37.jpg

“Yeni Marka Fotoğrafı Oluştur” bölümünden sonra açılan sayfada, markanın görselini ve marka görseline tıklandığı zaman hangi sayfanın açılması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Açıklama: bedava-web-sitesi-38.jpg

Hem markalar hem de diğer tüm bölümlerdeki görsel yüklemeler sırasında belirtilen boyutları dikkate almak, büyük önem taşımaktadır. Zira uygun olmayan boyuttaki görsellerin yüklenmesi, tasarım tarafında olumsuz görüntüler meydana getirebilir.

Diğer tüm bölümlerde oluğu gibi markalar bölümünde de yeni ekleme, var olanı düzenleme veya silme işlemlerini, dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Fotoğraf galerisi oluşturma!

Sunmuş olduğumuz bedava web sitesi hizmeti kapsamında, ana sayfanız üzerine fotoğraf galerisi de ekleyebilirsiniz. Bunun için yine ana sayfadaki görünürlüğün ayarlanması ve fotoğraf eklenmesi için, sol bölümde yer alan “Fotoğraf Galerisi” alanına geçiş yapmanız gerekmektedir.

Bununla beraber, diğer bölümlerdeki gibi kategori ekleme işlemi yapılmadan, fotoğraf galerisi oluşturulamamaktadır. Bundan dolayı ilk olarak kategori ekleme işlemleri yapılmalıdır.

Açıklama: bedava-web-sitesi-39.jpg

Kategori ekleme işlemi yapıldıktan sonra, “Fotoğraf Galerileri” bölümüne geçiş yapılmalı ve buradan sağ üstte yer alan “Yeni Fotoğraf Galerisi Oluştur” butonuna tıklanmalıdır.

Açıklama: bedava-web-sitesi-40.jpg

Açılan sayfada gerekli tüm bilgilerin eklenmesi için bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler eksiksiz olarak doldurularak, fotoğraf galerisi oluşturulabilir.

Açıklama: bedava-web-sitesi-41.jpg

Diğer bölümlerde olduğu gibi daha sonraki zamanlarda da silme ve değiştirme işlemleri yapılabilir.

Video ekleme!

“rehber.com.tr” olarak firmalara sunduğumuz bedava web sitesi özellikleri arasında son olarak, video ekleme bölümü yer almaktadır. Bu bölümden, görsel eklemelere destek olacak firma videoları eklenebilir. Son yıllarda kullanıcıların video içeriklere olan ilgisi, görsel ve yazılı içeriklere göre çok daha büyük bir hale gelmiştir.

İlk olarak, diğer seçeneklerde olduğu gibi “Videolar” bölümüne geçiş yapılmalı ve buradan videoların ana sayfa üzerinde görünüp görünmeyeceğinin tercihi gerçekleştirilmelidir.

Açıklama: bedava-web-sitesi-42.jpg

Daha sonrasında, alt “Videolar” sekmesine geçiş yapılmalı ve sol üst köşede yer alan “Yeni Video Oluştur” butonuna tıklanmalıdır.

Açıklama: bedava-web-sitesi-43.jpg

Video oluşturma bölümünde, firma yetkilisinden video ismi ve Youtube üzerine yüklenmiş ve yayınlanmış olan videonun bağlantısının girilmesi istenmektedir. Bu iki bilgi de doğru bir şekilde girildiğinde, ana sayfa üzerinde eklenen videolar görünmeye başlayacaktır.

Daha sonrasında düzenleme, yeniden ekleme veya kaldırma işlemleri, diğer tüm alanlarda olduğu gibi video ekleme bölümünde de gerçekleştirilebilmektedir.