Firma Rehberi


Firma rehberi “rehber.com.tr” olarak faaliyetlerimiz, aslında en büyük ihtiyaç anında akıllara gelen soru ile başlamış durumdadır: En iyi firmaya, en kolay şekilde nasıl ulaşabilirim?

Günümüzde söz konusu bu soruya, hemen her sektörde olduğu gibi dijital yollardan cevap verilebilirlik imkanının gerekliliği, en nihayetinde firma rehberi konseptine de vesile oldu. Ancak edindiğimiz vizyon gereği, klasik bir firma rehberi profilinden çok daha fazlasını izlemeyi tercih etmiş durumdayız.

Firma rehberi nedir?

Açıklama: firma-rehberi-nedir-1.jpg

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki firma rehberi, hemen hemen tüm sektörler için, o sektöre hitap eden en iyi firmaların yer aldığı bir dijital çözüm olarak tanımlanabilir. Dijital platformda, firmaların kendini en iyi şekilde ifade edebileceği bir ortamın ve kullanıcılar tarafından da aradıkları hizmeti sağlayabilecek en iyi firmaların bulunduğu sistemin tamamı, firma rehberi açıklaması altında yer alabilecek detaylardan olmaktadır.

Firma rehberi neden önemlidir?

Tanımlamasından da anlaşılacağı üzere firma rehberi, hem firmalar hem de kullanıcılar için bir nevi buluşma noktasıdır. En iyi firmaların kendi sektörüne hitap eden müşterilere ulaşması ve sektör bazlı hizmet ihtiyacı olan kullanıcıların, aradıkları en iyi firmalara ulaşabilmesi için firma rehberi, en önemli dijital platformlar arasında yer almaktadır.

Günümüzde hemen hemen her türlü ihtiyaç, internetin doğrudan hizmeti veya aracılığı ile karşılanmaktadır. Bu noktada tüm firmalar da potansiyel müşterilerine ulaşmak için, en iyi firma rehberi platformlarını kullanmak durumundadır.

Belirtildiği gibi firma rehberi, kullanıcı ve firma için karşılıklı yarar sağlayan mutualist bir yaklaşım sergilemektedir. Nitekim, özellikle firmalar için potansiyel müşterilerine en iyi şekilde ulaşmak ve mevcut müşteri kitlesini genişletmek için firma rehberleri, en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

Açıklama: firma-rehberi-3.jpg

Firma rehberi platformunun kurumsal etkileri!

Üstüne basarak belirtildiği gibi günümüzde müşteriler, sektörden bağımsız olarak tüm ihtiyaçları için ilk olarak dijital platformları rehber edinmektedir. Dolayısıyla sektörü veya faaliyet alanı her ne olursa olsun tüm firmalar, en doğru müşteri kitlesine erişmek için firma rehberi kapsamında yer almalıdır.

Açıklama: firma-rehberi-2.jpg

Buna ek olarak birçok defa firma rehberleri, kurumsal firmalar için her daim potansiyel müşteri amacı ile kullanılmamaktadır. Marka bilinirliği ve kurumsal kimlik çalışmaları için de firma rehberi çözümü, birçok farklı sektördeki isim için başlıca tercih sebeplerindendir. Zira, firma kataloglarına gelen ve sayısı yadırganamayacak kadar yüksek olan müşterilerin firmaların isimleri ile karşılaşmaları, dolaylı bir reklam etkisi anlamına da gelecektir.

Buna ek olarak kullanıcılar, kimi zaman tercih edecekleri firmaların, dijital ortamdaki varlıklarını ve durumlarını da incelemektedir. Firma rehberi platformlarında yer almayan isimler, kullanıcılar tarafında kimi zaman güvensizlik duygusuna vesile olabilir. Sadece bu sebepten ötürü bile, sektör bazlı yaptığı işte profesyonel olduğunu göstermek isteyen firmaların, firma rehberi kapsamında yer alması gerekmektedir.

“rehber.com.tr” olarak neler sunuyoruz?

Sloganımızın anlamını sadece soyut olarak değil, somut olarak da gerçekleştirmek adına çalışmalarımızı “bir firma rehberinden çok daha ötesi” prensibi ile devam ettirmekteyiz.

Günümüzde, sadece firma rehberi kapsamında yer almak ile yetinmek istemeyen birçok farklı firma bulunmaktadır. Bundan dolayı sadece bir rehber platformunda çok daha ötesini, bedava web sitesi hizmetlerimiz gibi birçok farklı hizmet ile desteklemekteyiz. Hem kullanıcıların hem de firmaların, bekledikleri ve ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri en iyi şekilde sağlamaktayız.

Buna ek olarak en iyi firma rehberi olma amacımızdan ötürü, bünyemizde sadece müşteriler tarafından beğeni kazanmış ve sektöründeki en iyi işi sergileyebilen firmalara yer vermekteyiz. Bilindiği gibi hemen her sektörde, sayısız faaliyet gösteren firma bulunmaktadır. Bu bağlamda “rehber.com.tr” olarak kataloglarımızda sadece en iyi ve en güvenilir firmalara yer vererek hem müşterilerimizin en iyi hizmete hem de hizmet veren firmaların en doğru müşteriye ulaşmasını amaçlamaktayız.

Öte yandan, daha önce de belirtildiği gibi firma rehberi hizmetinden çok daha fazlasını sunmak adına, bedava web sitesi gibi firmaların işini kolaylaştıracak hizmetler de sağlıyoruz. Böylece firmaların, sadece firma rehberi kataloglarında sıkışıp kalmalarını değil, sunmuş olduğumuz internet sitesi hizmetimiz ile e-ticaret sisteminden haber girişlerine kadar birçok bölümde kendi aktivitelerini sergilemelerine imkân tanıyoruz.

Sağlamış olduğumuz bu çok yönlülük ile diğer tüm dijital firma rehberlerine kıyasla hem kurumsal firmalar hem de kullanıcılar tarafından, ayrı bir yerde tutulmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Özetle belirtmek gerekirse internet, temel iletişim ağı haline gelmesiyle birçok sektörü etkilediği gibi firma rehberi sistemini de etkilemiş ve değiştirmiş oldu. Kullanıcıların hem güvenilirlik hem de en iyi hizmet arayışı için ziyaret ettikleri firma rehberi platformları, nitelim kurumsal firmalar için de olmazsa olmaz alanlar haline geldi.

En iyi firmayı sunduğumuz müşteriler ve en doğru potansiyel müşteri kitlesini sağladığımız firmalar ile firma rehberi platformları arasındaki varlığımızı, ortaya çıkan ihtiyaçlar ve yenilikler ile geliştirerek korumaya devam edeceğiz.